Ювентус и Салернитана играят при резултат 2:1 в спор за място

...

НА ЖИВО: Ювентус - Салернитана 2:1, пълен обрат за бианконерите

Ювентус и Салернитана играят при резултат 2:1  в спор за място на четвъртфиналите в шампионата за Купата на Италия. Най-интересните моменти от срещата ще проследим на Gong.bg .

Чуквубуикем Иквуемеси откри резултата след единствено 59 секунди игра, само че Фабио Мирети изравни малко по-късно.

Само 60 секунди бяха нужни на Салернитана, с цел да изненада неприятно Ювентус. Федерико Гати позволи фрапантна неточност и подаде към Чуквубуикем Иквуемеси, който остана самичък против Матиа Перин и с невъзмутим завършващ удар съумя да открие резултата.

Ювентус натисна незабавно след инкасираното попадение и в 12-та минута резултатът бе подравнен. Киеза центрира на втора греда, където се беше присъединил Камбиасо. Той с глава смъкна топката за Мирети и младокът с добре ориентиран шут съумя да преодолее Фиорило.

Минути след гола Ювентус получи правото да извърши дузпа, само че ВАР я анулира. Федерико Гати се впусна в пробив и бе повален, а арбитрите решиха, че нарушаването е отвън наказателното поле. От ситуациите се видя, че обстановката е доста противоречива, само че след това камерите демонстрираха, че решението е вярно.

10 минути преди края на полувремето Ювентус стигна до цялостен поврат. Федерико Киеза извърши ъглов удар. В наказателното поле Данило с глава отклони към втора греда, където Андреа Камбиасо, с левия крайник вкара за 2:1.

LIVE  Ювентус - Салернитана 2:1

0:1 Чуквубуикем Иквуемеси 1'

1:1 Фабио Мирети 1:1

Стартови сформира:

Ювентус: 36. Перин, 4. Гати, 24. Ругани, 6. Данило, 27. Камбиасо, 20. Мирети, 25. Рабио, 5. Локатели, 17. Айлинг Жуниор, 14. Милик, 7. Киеза

Наставник: Масимилиано Алегри